Pije, jeździ, zagraża

Na terenie gminy Gorzków zatrzymano pijanego kierowcę. Okazało się, że 44-latek z Krasnegostawu wpadł nie po raz pierwszy. Już trzy razy zabierano mu prawo jazdy.

W czwartek (3 września) po godz. 17, w Wielkopolu (gmina Gorzków), policjanci z wydziału ruchu drogowego krasnostawskiej komendy zauważyli auto marki Opel Astra, które w sposób podejrzany poruszało się po drodze. – Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 44-letni mieszkaniec Krasnegostawu – mówi Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji.

– Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, w związku z czym został przebadany alkomatem. Okazało się, że miał prawie 1,5 promila alkoholu – dodaje. 44-latek tłumaczył policjantom, że wypił tylko kilka piw.

Okazało się, że to nie pierwsza wpadka krasnostawianina. Mężczyzna posiada aż trzy aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. (k)