Piknik i otwarcie świetlicy

W Ksawerówce odbył się piknik rodzinny. Wydarzenie było podsumowaniem działań na rzecz miejsca, które będzie sercem wsi – świetlicy wiejskiej przy remizie OSP. Inwestycja zrealizowana została już w 2020 r. jednak z powodu sytuacji epidemicznej i nasilających obostrzeń uroczyste otwarcie tego miejsca musiało poczekać na dogodny moment.

Ogólny zakres prac inwestycyjnych obejmował docieplenie części budynku, wymianę okien, doposażenie świetlicy poprzez zakup stołów i krzeseł, zagospodarowanie terenu, które objęło budowę altany z grillem, stoły i ławki, urządzenia dla dzieci oraz bramę wjazdową z funkcją wiaty przystankowej. – To miejsce powstało dzięki wielu podmiotom, nie tylko ze względu na kwestie finansowe, ale i zaangażowanie i pomoc bezpośrednią oraz fizyczną pracę wielu osób – mówi Aleksandra Granat z urzędu gminy Fajsławice.

Ogromne zaangażowanie w prace remontowo-porządkowe i dekoracyjne, a przede wszystkim w przygotowanie wydarzenia włożyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Razem Lepiej” w Ksawerówce, druhowie z miejscowej jednostki OSP, sołtys wsi Ksawerówka oraz mieszkańcy sołectwa. – Finalnie powstało piękne miejsce dostosowane do potrzeb mieszkańców Ksawerówki, którzy mogą wykorzystać je na potrzeby kulturalne, strażackie, imprezy okolicznościowe czy spotkania rodzinne i sąsiedzkie.

W otwarciu świetlicy wzięli udział m.in.: dyrektor departamentu rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich urzędu marszałkowskiego w Lublinie Ewa Szałachwiej, prezes Lokalnej Grupy Działania Krasnystaw Plus Dorota Sawa, komendant straży pożarnej w Krasnymstawie Dariusz Pylak, ks. Grzegorz Woźniak – proboszcz parafii w Siedliskach Drugich, wójt Fajsławice Janusz Pędzisz oraz Sławomir Michalak – przewodniczący rady gminy Fajsławice.

Zabawy dla najmłodszych przygotowali Maria Madej, a także Sylwia i Grzegorz Pasternak z firmy Iskra. Malowanie twarzy, włosów, gry i konkursy z nagrodami, a także dmuchana zjeżdżalnia – to tylko niektóre z proponowanych atrakcji. Nie lada frajdę przygotowała dla uczestników grupa sympatyków jazdy terenowej na quadach – Łutututu 4×4 Rybczewice Squad,

zapewniając chętnym na przejażdżkę sporą dawkę adrenaliny. Popołudniowy czas umilał zebranym występ muzyczny Piotra Jaworskiego oraz uczniów ze SP II w Siedliskach Drugich. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here