Piknik „Lotnicze Depułtycze” już w najbliższy weekend

To będzie niezwykłe wydarzenie nie tylko dla pasjonatów lotnictwa! 11 i 12 czerwca br. spotykamy się na lotnisku w Depułtyczach pod Chełmem na Międzynarodowym Pikniku „Lotnicze Depułtycze” – jedynej takiej imprezie w tym roku w regionie.
Na pikniku pojawi się ponad 40 maszyn, przede wszystkim wojskowe samoloty historyczne, pamiętające początki XX w. Organizatorzy zapowiadają inscenizację bitwy lotniczej z czasów I wojny światowej, która odbywać się będzie z użyciem ładunków pirotechnicznych. Na gości czekają także pokazy i przeloty zabytkowych i współczesnych samolotów, występy Grupy Akrobacyjnej FireBirds i Marka Choima, który solo zaprezentuje pokaz akrobacyjny wyższego pilotażu na samolocie Extra 330 S.C.
11 czerwca nad lotniskiem przemkną odrzutowce z Zespołu Akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry. Pojawią się też: Zespół Akrobacyjny Orlik i zespół Cellfast Flying Team, prezentujący loty w szyku. PZL-Świdnik zaprezentuje w dynamicznym pokazie swój najbardziej znany śmigłowiec Mi-2.
W programie przewidziano także wystawę zabytkowych motocykli, paintball, występy artystyczne, kiermasz wydawnictw o tematyce lotniczej i historycznej oraz konkursy z nagrodami. Będą też regionalne potrawy i wesołe miasteczko. Przedsmak lotniczych wrażeń mieli już uczniowie ze szkół powiatu chełmskiego, którzy na Dzień Dziecka otrzymali od organizatorów kolorowanki z samolotami, które przylecą do Depułtycz. Z kolei gimnazjaliści zaproszeni zostali do udziału w konkursie literackim „Stanisław Skarżyński jest moim autorytetem” poświęconym pierwszemu Polakowi, który przeleciał Atlantyk, ustanawiając przy tym światowy rekord odległości lotu.
Początek wydarzenia w sobotę, 11 czerwca, o godz. 10. Parkingi czynne będą już od godz. 6, a kasy biletowe od godz. 8.
Pomysłodawcą wydarzenia jest lubelska firma wydawnicza Kagero Publishing w partnerstwie ze świdnicką spółką NAVCOM SYSTEMS i innymi partnerami. Tygodnik „Nowy Tydzień” objął wydarzenie patronatem medialnym. Więcej informacji i program wydarzenia na stronach:
www.lotniczedepultycze.pl
www.nowytydzien.pl

Uwaga. Wejściówki i książki w samo południe!

Dla pierwszych piętnastu Czytelników, którzy we wtorek, 7 czerwca, o godz. 12 zadzwonią do naszej redakcji, mamy jednoosobowe wejściówki na Piknik.
A na osobę, która tego dnia, również w samo południe, pierwsza zadzwoni do redakcji (tel. 82 565 44 44) z prawidłową odpowiedzią na pytanie: „W którym roku Stanisław Skarżyński przeleciał przez Atlantyk?”, czekają dwie książki wydawnictwa Kagero: Dywizja Wiking w Polsce i angielskojęzyczny album Fokker D. VII The lethal weapon.

Bilety już w sprzedaży

Przedsprzedaż biletów na www.shopkagero.pl, tixer.pl i w kasach biletowych CLA. Bilety w przedsprzedaży do 10 czerwca 2016 r. w cenie 15 zł (z 8% VAT). Kasy biletowe na pikniku będą czynne w sobotę (11 czerwca) i niedzielę (12 czerwca) od godziny 8.