Piknik rodzinny z Semper Fidelis

Zawody strzeleckie dla dorosłych i dzieci oraz szkolenie z podstaw survivalu – takie atrakcje przygotowało Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie Semper Fidelis dla swoich członków i miłośników broni. Rodzinny piknik odbył się w sobotę, 24 września, na strzelnicy w Rybiem w gminie Rejowiec.

Stowarzyszenie Semper Fidelis, które zajmuje się nie tylko szeroko pojętym strzelectwem, ale także krzewieniem lokalnego patriotyzmu, zorganizowało rodzinny piknik na swoim obiekcie w miejscowości Rybie. Dorośli rywalizowali w zawodach strzeleckich w kategorii pistolet 9 mm a dzieci próbowały swoich sił, strzelając do tarczy z wiatrówki. W zawodach uczestniczyło ponad 30 osób. Przy okazji pikniku uczestnicy mogli wzięli udział w szkoleniu z podstaw survivalu.

– To były bardzo ciekawe zajęcia prowadzone przez żołnierzy z rozpoznania. Można było nauczyć się rozpalania ogniska w warunkach polowych, gotowania wody w plastikowych butelkach i workach foliowych – mówi Daniel Pilipczuk ze stowarzyszenia Semper Fidelis. (bf)