Piknik służb mundurowych

W Krasnymstawie w ubiegły czwartek 15 bm. odbył się piknik służb mundurowych „Z Myślą Dla Niepodległej”. Oprócz pokazów sprzętu, wyposażenia i psów służbowych, można było wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, zabawach, zjeść poczęstunek czy oznakować rower. Imprezę zwieńczyła potańcówka przy muzyce z lat 20. i 30. ubiegłego stulecia.

Piknik odbył się na na terenie Centrum Integracji Społecznej w dworku starościńskim. Uroczystość otworzyła posłanka Teresa Hałas, inicjatorka przedsięwzięcia. W imprezie wzięli udział przedstawiciele policji, straży pożarnej, straży miejskiej, nadleśnictwa, służby więziennej, urzędu miasta oraz członkowie jednostki strzeleckiej 2011 im. Cichociemnych Plut. Z. S. i służby medyczne.

Dzieci mogły sprawdzić się w konkursach m.in. wiedzy historycznej, wziąć udział w leśnym kole fortuny oraz zabawach dydaktycznych. Nieco starsi goście mogli obejrzeć broń palną, sprzęt strażacki, wziąć udział w pokazach ratownictwa medycznego, dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego czy poziomu cukru we krwi, a także w konkursie strzeleckim.

Dodatkowo prezentowane były filmy promujące pracę poszczególnych służb.

Ponadto można było zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym w codziennej służbie przez mundurowych, zwiedzić wozy służbowe, poznać historyczne umundurowanie czy obejrzeć z wysięgnika strażackiego panoramę miasta. Olbrzymim zainteresowaniem cieszyli się policyjni kontrterroryści, którzy również prezentowali wykorzystywany przez siebie sprzęt.

Na koniec zarówno uczestnicy jak i organizatorzy bawili się wspólnie na „potańcówce”, na której dominowała muzyka z lat 20-tych i 30-tych ubiegłego stulecia.(opr. red)