Piknik wysokich lotów

To było pierwsze tego typu wydarzenie w naszym regionie. Choć obaw było wiele, piknik „Lotnicze Depułtycze” okazał się ogromnym sukcesem. – Bilety wykupiło aż 17 400 osób – cieszą się organizatorzy i już zapowiadają, że przyszłoroczna impreza będzie zorganizowana z jeszcze większym rozmachem.
Przygotowanie i przeprowadzenie tak dużej imprezy to ogromny, logistyczny wysiłek, ale trud się opłacił. – Wszystko odbyło się tak, jak zostało zaplanowane – zapewnia Damian Majsak, prezes firmy Kagero Publishing, która obok chełmskiej PWSZ była głównym organizatorem pikniku. – Temu regionowi należy się takie prestiżowe wydarzenie. Mamy tu znakomite warunki. Wspaniałe lotnisko, potencjał uczelni, ambitną i nastawioną na promocję gminę – nie sposób tego nie wykorzystać. Dlatego postanowiliśmy, że piknik „Lotnicze Depułycze” będzie imprezą cykliczną – mówi Majsak. W 2018 roku szczególną okazją ku temu będzie stulecie polskiego lotnictwa, a zaplanowany na czerwiec przyszłego roku piknik ma być przystankiem do tego wydarzenia.

Zapowiedź kolejnych imprez lotniczych ucieszyła Wiesława Kociubę, wójta gminy Chełm. – Najważniejszym zyskiem dla nas jest promocja nie tylko Depułtycz Królewskich, ale całej gminy. Cieszymy się, że tak znamienita impreza, odbywa się właśnie u nas – przyznał Kociuba.
A już niebawem lotnisko w Depułtyczach może stać się miejscem nie tylko przyciągającym tłumy na corocznych piknikach, ale także scenerią do filmu. Mówi się, że właśnie tutaj mają być kręcone sceny lotnicze do filmu „Dywizjon 303”.
(mg, fot. Maciej Kołodziej)