Piłka nożna wraca do Łopiennika!

W ubiegłym tygodniu na nowym boisku w Olszance rozegrano kilka towarzyskich meczów piłkarskich. Artur Sawa, wójt gminy Łopiennik Górny, zapowiada powstanie drużyny z prawdziwego zdarzenia.

16 września odbyło się pierwsze spotkanie w sprawie powołania do życia nowego klubu piłkarskiego w gminie Łopiennik Górny. Zdarzenie zbiegło się z oddaniem do użytku nowego boiska w Olszance. Inwestycja kosztowała ok. 550 tys. zł. Unia Europejska wyłożyła na ten cel 367 tys. zł, budżet państwa – 43 tys. zł, a gmina Łopiennik Górny – 139 tys. zł. Na nowej murawie rozegrano już kilka spotkań dzieci i dorosłych.

Jeszcze w tym roku zawiąże się stowarzyszenie, które powoła do życia drużynę piłkarską z terenu naszej gminy – zapowiada Artur Sawa, wójt gminy Łopiennik. – Chętnych do trenowania jest wielu. Myślę, że drużyna wystartuje w przyszłym sezonie klasy „A” – dodaje. Na razie nie wiadomo, jak będzie nazywał się klub z gminy Łopiennik. – Pojawiło się kilka pomysłów, są analizowane – mówi wójt. Poprzedni klub nosił nazwę Amicus. Ostatni raz grał w „A” klasie w sezonie 2003/2004. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here