Piłka nożna wróciła do Łopiennika

Duże brawa należą się władzom gminy Łopiennik Górny z wójtem Arturem Sawą na czele i grupie pasjonatów piłki nożnej. Po kilkunastu latach przerwy Łopiennik znów będzie miał swoją piłkarską drużynę w rozgrywkach ligowych!

Najpierw powstało boisko. W Olszance gmina wykonała kawał dobrej roboty i przygotowała plac do gry, jakiego nie powstydziłyby się kluby z klasy okręgowej, czy nawet czwartej ligi. W Łopienniku jest też grupa pasjonatów piłki nożnej, którzy postanowili reaktywować zespół piłkarski. Kilkanaście lat temu GKS Amicus Łopiennik Górny występował w klasie „A”, ale z różnych przyczyn, zarówno kadrowych, jak i finansowych, z niej zrezygnował. Aż do teraz. W nowym sezonie Łopiennik Górny będzie miał swoją drużynę w rozgrywkach chełmskiej klasy „A”. Sympatyków piłki nożnej z terenu gminy czekają duże emocje.

Ich przedsmak poczuli w meczu sparingowym, w którym GKS Łopiennik Górny zmierzył się z MKS Siedliska. Gospodarze, prowadzeni przez trenera Sebastiana Kowińskiego, byłego bramkarza Startu Krasnystaw, Hetmana Zamość, nie dali rywalom żadnych szans. GKS zwyciężył 7:1. W jego barwach zagrali pochodzący z gminy Łopiennik Górny bracia Kamil Sawa i Krystian Sawa, którzy przez kilka lat stanowili o sile Startu Krasnystaw. Ostatni pierwszy z nich kilka sezonów spędził w Victorii Żmudź. Mimo 37 lat wciąż imponowali nienaganną techniką i bardzo dobrą kondycją. Mecz uważnie obserwował wójt gminy Artur Sawa, który miał bardzo duży udział w tym, że piłka nożna wróciła do Łopiennika. Spotkaniu przyglądali się też Wojciech Kister, przewodniczący rady gminy i Witold Boruczenko, przewodniczący rady powiatu krasnostawskiego. Na trybunach nie zabrakło też kibiców, spragnionych futbolu na żywo. Duże poparcie władz gminnych powoduje, że projekt, który ruszył w Łopienniku, ma olbrzymie szanse na powodzenie.

GKS Łopiennik Górny od blisko miesiąca ciężko trenuje, by jak najlepiej przygotować się do rozgrywek w klasie „A”. Trener Sebastian Kowiński poprzez rozgrywanie meczów kontrolnych chce skompletować kadrę na miarę możliwości klubu i gminy. Jedno jest pewne, 21 sierpnia, w meczu inaugurującym rozgrywki klasy „A”, obiekt w Olszance zapełni się po brzegi. GKS Łopiennik w swoim pierwszym po latach oficjalnym meczu o mistrzostwo klasy „A” zagra z… MKS Siedliska. (d)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here