Piłka nożna. Zagrali z WOŚP już po raz 10.!

Aż 12 zespołów wzięło udział na Orliku na lubelskim Felinie w turnieju piłki nożnej, organizowanym przez Ognisko TKKF Omega z okazji 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Zimowa aura nie rozpieszczała uczestników naszych, piłkarskich zmagań. Mimo przenikliwego zimna do gry przystąpiło aż 12 drużyn, złożonych z młodych zawodników o pięknych i gorących sercach – mówi o turnieju Zbigniew Furman, prezes Ogniska TKKF Omega, pomysłodawca i organizator imprezy.
W finale Omega wygrała z FC Czuby 8:2. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Oskar Jeż 4, Robert Dankiewicz 3Patryk Błaszczak; dla pokonanych: Wojciech Pochwatka i  Mikołaj Ławecki.
W meczu o 3. miejsce Wieniawa pokonała ekipę Magiki z ulicy 7:4.
Najlepszym zawodnikiem wybrano Jakuba Prawdę (Wieniawa), a bramkarzem Jakuba Kościka (Omega). Królem strzelców został Oskar Jeż (Omega), zdobywca 8 bramek.
Turniej i WOŚP wsparli: Urząd Miasta Lublin, Przemysław Delmanowicz i CONTRIX, Marek Wójcik i MW Sport.
Omega dziękuje Małgorzacie Stacharskiej, dyrektor SP 52, za udostępnienie Orlika.