Piłkarska zabawa w Pławanicach

Wręczenie medali

Na boisku w Pławanicach odbył się II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kamień. W rywalizacji uczestniczyły dzieci i młodzież szkolna, ale także zawodnicy z kategorii wiekowej orlik i młodzik, na co dzień trenujący w Gminnym Klubie Sportowym Pławanice Kamień.


Zawodnicy utworzyli cztery zespoły, zgodnie z rokiem urodzenia. Ze względu na wiek uczestników wyniki poszczególnych meczów nie były najważniejsze, ponieważ dla większości tych młodych graczy był to pierwszy turniej w ich życiu. Liczyła się dobra zabawa i sportowe emocje.

Licznie przybyli rodzice, dziadkowie mogli podziwiać wysokie jak na ten wiek umiejętności i wielkie zaangażowanie swoich dzieci. Wszyscy uczestnicy turnieju odebrali z rąk wójta gminy Kamień, Dariusza Stockiego i prezesa GKS Pławanice, Grzegorza Weremko pamiątkowe medale.

Po zawodach młodzi zawodnicy spotkali się przy grillu, gdzie odbyła się dalsza integracja zespołów, mogli również skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, która została specjalnie dla nich przygotowana. Turniej zorganizował i przeprowadził Michał Filipczuk trener grup młodzieżowych w GKS Pławanice Kamień. (r)