Piłkarz Żółkiewki w izolacji

Do środy ma się nie ruszać z domu i z nikim nie spotykać. Jeden z zawodników Hetmana Żółkiewka mógł mieć kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. – Nie ma żadnych objawów choroby, ale dostał zalecenie z sanepidu, by odizolować się – mówi Andrzej Koprucha, kierownik drużyny z Żółkiewki.

W niedzielę doszło do meczu na szczycie chełmskiej ligi okręgowej między niepokonanymi dotychczas ekipami Hetmana Żółkiewka i Brata Siennica Nadolna. Przed derbami powiatu krasnostawskiego do naszej redakcji dotarły jednak niepokojące informacje. Okazało się, że jeden z zawodników Hetmana, na co dzień pracujący w Lublinie, mógł mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem i trafił na kwarantannę.

– Nazwałbym to raczej izolacją – mówi Andrzej Koprucha, kierownik zespołu z Żółkiewki. – Sanepid zalecił mu, by pozostał w domu do najbliższej środy. Zawodnik nie ma żadnych objawów choroby, nie przeszedł też testu na koronawirusa – podkreśla Koprucha. Sanepid nie zdecydował o izolacji innych zawodników Żółkiewki. W takiej sytuacji Chełmski Okręgowy Związek Piłki Nożnej nie odwołał meczu hetmana z Bratem (relacja na naszych stronach sportowych). (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here