Piotr Adamczyk odwiedzi Chełm

Chełmski Dom Kultury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Seans z Gwiazdą”. Tym razem widzowie zobaczą film „Jestem mordercą”, a po nim będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z Piotrem Adamczykiem – jednym z najciekawszych polskich aktorów filmowych i teatralnych.

Piotr Adamczyk jest absolwentem PWST w Warszawie. Na drugim roku studiów wyjechał do Londynu na stypendium do Brytyjsko-Amerykańskiej Akademii Teatralnej. Wcielił się tam w tytułową rolę w „Hamlecie”. Po powrocie do Polski od 1995 r. zaczął występować na deskach Teatru Współczesnego w Warszawie. Na dużym ekranie zadebiutował jako Krzyś w „Uczniu diabła”. Najbardziej znany jest z roli Karola Wojtyły w filmach „Karol – człowiek, który został papieżem” oraz „Karol – papież, który pozostał człowiekiem”.

Często grywa także w komediach romantycznych np. jako Marcin w „Nie kłam, kochanie” lub jako Konrad w „Śniadaniu do łóżka”. Piotr Adamczyk zajmuje się również dubbingiem. Użyczył głosu Zygzakowi McQueenowi w filmie animowanym „Auta” oraz Melmanowi w „Madagaskarze”.
Teraz możemy go zobaczyć w roli majora Aleksadra Stępskiego w filmie „Jestem mordercą”. I to m.in. o tej roli opowiadał będzie na spotkaniu w ChDK już we wtorek 15 listopada o godz. 18. Bilety na Seans z Gwiazdą w cenie 25 zł do nabycia w ChDK. (mg)