Piotr Matej zostaje w szpitalu na dłużej

Potwierdziły się nasze informacje, że Piotr Matej wygrał konkurs na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. We wtorek na to stanowisko powołał go marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.


– Jestem przekonany, że doświadczenie zawodowe pana Piotra Mateja, jego zaangażowanie w realizację powierzanych mu zadań oraz kompetencje, które posiada, są gwarantem powodzenia misji, którą dzisiaj rozpoczyna – marszałek Jarosław Stawiarski tłumaczył we wtorek, po posiedzeniu Zarządu Województwa Lubelskiego, decyzję o powołaniu Piotra Mateja na dyrektora szpitala z al. Kraśnickiej.

Matej był jednym z pięciu kandydatów, w rozstrzygniętym przed tygodniem konkursie, który próbowała storpedować posłanka Marta Wcisło, twierdząc że wybór na stanowisko dyrektora jest ustawiony. Wygrana Mateja nie jest zaskoczeniem. Od 22 kwietnia, po odwołaniu poprzedniego dyrektora Krzysztofa Skubisa, pełnił on funkcję p.o. dyrektora szpitala, a wcześniej był dyrektorem Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej w UMWL.

Dyrektor szpitala z al. Kraśnickiej jest absolwentem administracji na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. W 1996 roku ukończył menedżerskie studia podyplomowe dla Kadry Kierowniczej w Administracji Publicznej na Wydziale Ekonomicznym UMCS. Rok później odbył studia podyplomowe „Finanse i zarządzanie finansami przedsiębiorstwa” na SGH w Warszawie.

W 2006 roku zdobył kwalifikacje w zakresie Zarządzania jednostką ochrony zdrowia, potwierdzone Dyplomem Centrum Szkolenia Samorządu i Administracji w Lublinie. Posiada ponad 30 lat doświadczenia zawodowego na stanowiskach kierowniczych. Był m.in. burmistrzem Szczebrzeszyna przez dwie kadencje oraz dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie. Ukończył liczne kursy i szkolenia dotyczące ratownictwa medycznego w Polsce, zamówień publicznych czy nowoczesnego zarządzania. LB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here