Pirat uciekał

42-latek z Lublina nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami, bo bał się utraty prawa jazdy. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

W ubiegłym tygodniu policjanci z wydziału ruchu drogowego krasnostawskiej policji w miejscowości Wólka Kraśniczyńska próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Fiat Ducato. – Mężczyzna pędził z prędkością 121 km/h. Kierowca zignorował sygnały podawane przez umundurowanego policjanta i odjechał, nie zatrzymując się. W ogóle nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się – informuje Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji.

Po kilkukilometrowym pościgu funkcjonariusze zatrzymali pirata. Okazało się, że był trzeźwy. 42-latek tłumaczył, że uciekał, ponieważ był świadomy tego, że przekroczył dozwoloną prędkość i bał się, że straci prawo jazdy. Teraz mieszkaniec Lublina będzie miał jeszcze większe kłopoty. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Dodatkowo stracił prawo jazdy, otrzymał 10 punktów karnych i 500-złotowy mandat karny. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here