Piromani staną przed sądem

Jeden z podpalonych budynków

Za podpalenie niezamieszkałego budynku odpowiadać będzie 19-letni mieszkaniec gminy Trawniki. Do zdarzenia doszło w marcu br. Policjanci ustalili, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze kilka innych podpaleń.


Świdniccy policjanci, pracując nad sprawą serii podpaleń na terenie gminy Trawniki, ustalili, że stoi za nimi 19-latek mieszkający w tej samej gminie. W podpaleniu miała pomagać mu 15-letnia znajoma, mieszkająca na terenie tej samej gminy.

– Ustaliliśmy, że to nie jedyne podpalenie na ich koncie. Sprawa jest rozwojowa – informuje asp. Elwira Domaradzka, rzecznik KPP w Świdniku.

W ubiegły poniedziałek, 23 lipca, mężczyzna usłyszał zarzut podpalenia niezamieszkałego budynku. Podczas rozmów z policjantami przyznał, że na swoim koncie ma więcej takich czynów. Opowiedział mundurowym, że wraz ze znajomą 15-latką dokonali również innych podpaleń m.in. stodoły, magazynu i ambony myśliwskiej. 19-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności natomiast jego nieletnia koleżanka odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym. (w)