PiS gotowy do batalii o mandaty

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło kompletną listę kandydatów z województwa lubelskiego, którzy będą ubiegać się o mandat w Parlamencie Europejskim. Zgodnie z wcześniejszymi naszymi zapowiedziami, druga na niej jest chełmska posłanka i wicemarszałek sejmu, Beata Mazurek.

Listę Prawa i Sprawiedliwości, jak już informowaliśmy, otwiera lubelska posłanka tej partii, Elżbieta Kruk. Druga jest parlamentarzystka z Chełma, wicemarszałek sejmu, Beata Mazurek, dla której jest to drugi start w wyborach do PE. Trzeci na liście jest radny sejmiku województwa lubelskiego, Tomasz Solis. Na czwartym miejscu znalazła się inna radna sejmiku, z wykształcenia lekarz, Barbara Barszczewska.

Piąty jest poseł PiS z Lublina, Krzysztof Szulowski, a szósty Sławomir Zawiślak – poseł Prawa i Sprawiedliwości z Zamościa. Z siódmego miejsca kandyduje lubelski senator Andrzej Stanisławek (Porozumienie), z zawodu lekarz onkolog. Ósmą pozycję dostał członek zarządu województwa lubelskiego Sebastian Trojak (Solidarna Polska).

Na dziewiątym miejscu jest Ewa Szałachwiej, która w ostatnich wyborach samorządowych ubiegała się o stanowisko burmistrza Piask, a na dziesiątym poseł Marcin Duszek z Międzyrzeca Podlaskiego.

PiS jako pierwsze podało kompletną listę do Parlamentu Europejskiego. Wybory odbędą się 26 maja br. (s)