PiS ma „jedynki”

Chełmscy działacze Prawa i Sprawiedliwości oficjalnie zaprezentowali liderów list do sejmiku wojewódzkiego i rady miasta. Niespodzianek nie ma.

„Jedynką” PiS w okręgu nr 4 (Chełm, Krasnystaw, Włodawa, Łęczna, Świdnik) do sejmiku wojewódzkiego został, zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami, miejski radny Zdzisław Szwed. Na oficjalnej prezentacji, która odbyła się w sobotę 8 bm. na pl. Łuczkowskiego, kandydat pomylił kompetencje i zapowiedział, że w sejmiku będzie dążył do budowy dróg… ekspresowych S17, S19 czy obwodnicy Chełma.

Czyżby nie wiedział, że z pozycji radnego sejmiku może co najwyżej zabiegać o przebudowę dróg wojewódzkich? Szwed zapowiedział też, że w następnej kadencji, jeśli PiS odzyska władzę w województwie, zostanie wyremontowana tzw. „nadbużanka”, czyli droga łącząca Terespol z Zosinem, a przebiegająca przez powiat włodawski i chełmski. Trzecia na liście PiS do sejmiku jest Lucyna Dargiewicz, wcześniej związana z PSL.

Z kolei do rady miasta listy PiS otworzą: Longin Bożeński w okręgu nr 1 (Rejowiecka i Śródmieście), Jakub Banaszek (XXX-lecie, Słoneczne, Zachód), Kamil Błaszczuk (Słoneczne i Działki) oraz Artur Juszczak (Cementownia, Dyrekcja Dolna, Dyrekcja Górna). (s)