PiS postawi na Banaszka?

To Jakub Banaszek najprawdopodobniej ma być wspólnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości oraz Porozumienia Jarosława Gowina na prezydenta Chełma, w tegorocznych wyborach samorządowych – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. I choć pod uwagę ciągle jest brana kandydatura Zdzisława Szweda, działacze PiS przekonują, że z Agatą Fisz o prezydenturę powalczy raczej Banaszek.

Do wyborów samorządowych pozostało ponad pół roku. Do tej pory jeszcze żaden z potencjalnych kandydatów nie odkrył kart. Najprawdopodobniej stanie się to dopiero tuż przed wakacjami.
Przesądzone wydaje się być ponowne kandydowanie urzędującej prezydent Agaty Fisz. Jej najbliżsi współpracownicy podkreślają, że oficjalna decyzja w tej sprawie jest tylko kwestią czasu.

Wszystko wskazuje na to, że Agata Fisz o czwartą swoją kadencję powalczy m.in. z 27-letnim Jakubem Banaszkiem, który ma być wspólnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości oraz Porozumienia Jarosława Gowina. Jak ustaliliśmy, nieoficjalna decyzja w tej sprawie już zapadła, choć PiS w dalszym ciągu bierze pod uwagę kandydaturę Zdzisława Szweda. – O prezydenturę powalczy Banaszek. Jest operatywny i ma wysokie notowania u wicemarszałek sejmu, Beaty Mazurek – podkreśla jeden z lokalnych działaczy PiS.
Jakub Banaszek pochodzi z Chełma. W obecnej kadencji został radnym dzielnicy Warszawa Ochota, z którego to mandatu ostatnio zrezygnował. Był doradcą ministra zdrowia, Konstantego Radziwiłła, a na początku roku został doradcą w kancelarii premiera. W marcu br. awansował na stanowisko szefa gabinetu politycznego ministerstwa przedsiębiorczości i technologii. Jest też pełnomocnikiem do spraw rozwoju służby zdrowia u wojewody lubelskiego.

– Żadne decyzje personalne jeszcze nie zapadły, najpierw musi odbyć się konwencja PiS i dopiero wtedy będziemy mogli mówić o tym, kto jest kandydatem na prezydenta. Wszystkich kandydatów przedstawimy oficjalnie według ustalonego harmonogramu spotkań – mówi Beata Mazurek. (mas)