PiS stawia na kobietę

Znamy kolejnego kandydata na fotel wójta w Wojsławicach. Do „granego” już nie raz pojedynku Gołębiowski-Semieniuk dołączy Katarzyna Drzewicka-Tokarz z poparciem Prawa i Sprawiedliwości.

Przez długi czas wydawało się, że Henryk Gołębiowski może nie mieć przeciwnika w wyborach samorządowych. I choć taki scenariusz z pewnością ucieszyłby urzędującego wójta, dziś jest już pewne, że się nie wydarzy. Kilka tygodni temu swoją kandydaturę oficjalnie ogłosił wielokrotny oponent Gołębiowskiego – Jacek Semeniuk, który 12 lat rządził gminą Wojsławice. Wystartuje z list PSL.

W ubiegłym tygodniu udało nam się także potwierdzić krążące od jakiegoś czasu pogłoski o jeszcze jednej kandydaturze. O fotel wójta w okazałym ratuszu w Wojsławicach powalczy także Katarzyna Drzewicka-Tokarz z Prawa i Sprawiedliwości. To nowa postać na politycznej scenie. Jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Tam też ukończyła studia podyplomowe z ochrony danych osobowych.

– W tej dziedzinie pracowałam jako audytor bezpieczeństwa informacji. Pełniąc to stanowisko prowadziłam szkolenia w całym kraju. Poznałam wtedy wiele gmin, wiele urzędów. Wiem też, jak funkcjonuje urząd w Wojsławicach. I gdy dostałam propozycję startu w wyborach, doszłam do wniosku, że spróbuję. Wiem, że można tu wiele poprawić – mówi nam kandydatka PiS.

Ta partia najwyraźniej w tych wyborach samorządowych stawia na młodych. Po 27-letnim Jakubie Banaszku, kandydacie na prezydenta Chełma, wystawia kolejną młodą osobę. Drzewicka-Tokarz ma 29 lat. (mg)