PIT wypełnisz w magistracie

W najbliższą środę, 11 marca, od godz. 10 do 14 w Urzędzie Miasta Świdnik będą dyżurować pracownicy skarbówki, którzy bezpłatnie pomogą wypełnić roczne zeznanie podatkowe. Akcja zostanie powtórzona w środę, 25 marca, a jeśli będzie duże zainteresowanie, wróci również w kwietniu.


Zorganizowanie takich dyżurów to inicjatywa radnego Marcina Magiera (klub radnych burmistrza Jaksona).

– Wielu mieszkańców zgłaszało się do mnie z pytaniem, czy na terenie miasta można gdzieś skorzystać z bezpłatnej pomocy w wypełnieniu deklaracji podatkowej PIT, stąd ten pomysł – tłumaczy Marcin Magier. – Akcja ma zachęcić również mieszkańców do rozliczania PIT-u w Świdniku, na czym korzysta budżet miasta, a tym samym wszyscy świdniczanie, a dodatkowo premiowane jest punktami przy rekrutacji do szkół podstawowych i przedszkoli.

Magier jest wdzięczny naczelnikowi I Urzędu Skarbowego w Lublinie (jest organem podatkowym dla świdniczan), który przychylnie potraktował jego prośbę i zgodził się, by pracownicy urzędu pełnili dyżury w świdnickim ratuszu oraz burmistrzowi i sekretarz miasta, którzy również poparli tę inicjatywę i przeznaczyli na jej potrzeby jeden z ratuszowych pokoi.

Wszystkie osoby chcące skorzystać z możliwości bezpłatnego rozliczenia PIT mogą przyjść do Urzędu Miasta Świdnik, ul. Wyspiańskiego 27 (pok. nr 11) w najbliższą środę, 11 marca, oraz w środę 25 marca w godzinach 10-14. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here