Plac naprawdę gotowy

W ubiegłym tygodniu na placu trwały jeszcze ostatnie prace kosmetyczne

W ten poniedziałek, 20 maja, minął przesuwany już dwukrotnie termin oddania do użytku zmodernizowanego placu Konstytucji 3 maja.


Pod koniec ubiegłego tygodnia wszystko wskazywało, że tym razem termin zostanie dotrzymany, a w najbliższy czwartek bez żadnych przeszkód na placu odbędą się obchody Wojewódzkiego Dnia Strażaka.

Remont centralnego placu w Świdniku zaczął się na początku ubiegłego roku. Na budowę wartą ponad 10 mln zł miasto pozyskało ok. 8 mln zł unijnej dotacji, a jej wykonawcą została wyłoniona w przetargu firma ClipBud Łukasz Patyra ze Świdnika. Prace miały się zakończyć przed 11 listopada, by na zmodernizowanym placu mogły odbyć się miejskie obchody z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Inwestycja przed Dniem Niepodległości wyglądała na ukończoną, obchody się odbyły, ale kilka dni później plac ponownie został ogrodzony parkanem, a ratusz przyznał się, że budowa nie została jeszcze formalnie odebrana, a wykonawca musi poprawić kilka usterek i wprowadzić pewne nowe rozwiązania architektoniczne, których potrzeba „wyszła” dopiero w trakcie inwestycji. Drobne usterki okazały się poważnymi wadami – wymiany wymagała niemal cała nowo ułożona nawierzchnia placu, bo na płytach z piaskowca pojawiły się pęknięcia. Nowy termin na zakończenie inwestycji wyznaczono wykonawcy na 20 kwietnia br., a następnie przedłużono jeszcze o miesiąc – do 20 maja.

– Na bieżąco monitorujemy stan prac i wszystko wskazuje na to, że 20 maja to już ostateczny termin zakończenia remontu – mówił w ubiegłym tygodniu Marcin Dmowski, zastępca burmistrza ds. inwestycji i rozwoju.

Już w najbliższy czwartek, 23 maja, na nowym i odebranym już oficjalnie placu odbędą się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here