Plac niczym kuweta

- Żwirek dobry jest do kuwet, a nie na place zabaw dla dzieci – irytują się mieszkańcy

– Mało trafionym pomysłem było wysypanie placu zabaw żwirem – uważają mieszkańcy osiedla Mieszkanie Plus w Świdniku. – Trudno dzieciom po tym chodzić, podczas zabawy łatwo o upadek, a nie trudno też o bolesne otarcia skóry. O możliwość wymiany nawierzchni placu pyta władze miasta radny Marcin Magier.

Rodzice dzieci korzystających z placu zabaw znajdującego się na osiedlu Mieszkanie Plus w Świdniku, zwrócili się do radnego z prośbą o zmianę nawierzchni placu zabaw. Obecnie teren wysypany jest drobnym kamieniem, co zdaniem rodziców jest kiepskim rozwiązaniem.

– Na przykład upadek, o który przecież nietrudno podczas zabawy, może powodować urazy w tym otarcia czy skaleczenia. Poza tym podłoże nie zapewnia odpowiedniej amortyzacji, usuwa się pod stopami, a kamyczki często wpadają do butów. Rodzice zaproponowali zmianę obecnego podłoża na matę przerostową, co byłoby rozwiązaniem nie tylko bezpiecznym, ale i estetycznym. Do tego jest łatwa w utrzymaniu i odporna na przedarcia i inne uszkodzenia – napisał radny Marcin Magier w interpelacji do burmistrza. Pyta w niej, jaki byłby szacowany koszt takiej wymiany i w jakim terminie mogły by być przeprowadzone prace.

Ratusz odpowiada, że plac zabaw nie leży na terenie miejskim, bo inwestycja Mieszkanie Plus wraz z towarzyszącą infrastrukturą była realizowana przez spółkę PFR Nieruchomości S.A.

– W związku z tym działania podejmowane w zakresie inwestycji, w tym wszelkie naprawy czy zmiany, należą do zakresu działań spółki, a nie Urzędu Miasta – tłumaczy Sylwia Brońska z sekretariatu Biura Burmistrza Miasta Świdnik.

Zapytaliśmy więc w biurze prasowym PFR o możliwość wymiany nawierzchni placu zabaw. Do ubiegłego piątku nie otrzymaliśmy odpowiedzi, kiedy ją otrzymamy wrócimy do tematu. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here