Plac zabaw do powtórki

Fiaskiem zakończył się przetarg, który miał wyłonić wykonawcę nowego placu zabaw przy ul. Kopera. Choć ofert nie brakowało i miastu udało się wybrać najkorzystniejszą ofertę, firma która ją złożyła, zrezygnowała.


Nowoczesny plac zabaw przy ulicy Kopera to zadanie wybrane do realizacji w ramach ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Projekt zakłada, że na miejskiej działce między ulicą Kopera, a blokami przy Klonowej 71 i 73 powstanie atrakcyjne i bezpieczne miejsce dla najmłodszych świdniczan, wyposażone w duży zestaw zabawowy z kilkoma zjeżdżalniami, urządzeniami do wspinaczki, tyrolką, domkiem do zabaw i huśtawkami. Autorom projektu zależało również, aby nawierzchnia placu była nowoczesna, wytrzymała i bezpieczna. W głosowaniu pomysł poparło 486 mieszkańców, a koszt budowy placu wraz z ogrodzeniem oszacowano na 200 tys. zł.

Poszukiwania wykonawcy placu zabaw Urząd Miasta Świdnik rozpoczął wiosną. Do przetargu zgłosiło się 7 firm, a proponowane przez nie ceny wahały się od 184 do 317 tys. zł. Wybrano najtańszą, ale firma, którą ją złożyła odstąpiła od umowy. Jak tłumaczą przedstawiciele ratusza, składając ofertę wykonawca nie doszacował wszystkich kosztów, a pozostałe oferty przewyższały zaplanowany budżet, stąd decyzja o unieważnieniu postępowania. Niebawem miasto ogłosi kolejny przetarg i zakłada, że jeśli tym razem uda się go rozstrzygnąć bez komplikacji, plac zabaw mógłby być gotowy wiosną przyszłego roku. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here