Plac zabaw groźnie najeżony

Zniszczone ogrodzenie placu zabaw przy Okulickiego 9 w Świdniku najeżone jest ostrymi jak igły końcówkami długich wkrętów do drewna. Rodzice zaalarmowali radnych miejskich, że plac stwarza zagrożenie dla dzieci.


– Jaki jest przewidywany termin przeprowadzenia napraw? – pytają w interpelacji do burmistrza radni Włodzimierz Radek (przewodniczący rady miasta) i Marcin Magier, którzy zajęli się sprawą. – Wystające elementy konstrukcyjne mogą być niebezpieczne dla najmłodszych mieszkańców. Prosimy o podjęcie pilnych działań mających na celu zabezpieczenie uszkodzonego ogrodzenia na placu zabaw – dodają.

Naprawa popękanego na złączach ogrodzenia może potrwać, bo na oko widać, że żerdzie wymagają wymiany. – Ale usunięcie tych niebezpiecznie wystających wkrętów to dla konserwatora 5 minut roboty – mówi pani Anna, nasza Czytelniczka. – Swoją drogą, czy aż potrzeba interwencji radnych, żeby takie rzeczy załatwiać? Czy urzędnicy nie powinni wyznaczyć łatwego kontaktu do zgłaszania takich spraw? – dopytuje. (l)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here