Plac zabaw od fundacji z Chicago

Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Krasnymstawie otrzymało od amerykańskiej Fundacji Dom Dziecka w pełni wyposażony nowy plac zabaw.

Chicagowska Fundacja Dom Dziecka od lat wspiera podobne inicjatywy. Pieniądze na ten zacny cel zbierane są podczas Balu Białego Tulipana. Dzięki zbiórce fundacji i zaangażowaniu uczestników Balu powstały już w Polsce nowoczesne place zabaw w Wałbrzychu, Policach, Ostrołęce, Małachowie i Zambrowie. Tegoroczny, szósty Bal Białego Tulipana odbył się 2 lutego w eleganckiej sali bankietowej restauracji Meridian Banquet w podchicagowskim Arlington Heights. W tym roku dochód z balu wyniósł około 20 tys. dol. i został w całości przeznaczony na plac zabaw dla 52 podopiecznych domu dziecka w Krasnymstawie.

– Dzieci z Krasnegostawu zostały objęte patronatem Fundacji Dom Dziecka z Chicago. Dzięki temu otrzymały na święta choinkę i prezenty, a na Dzień Dziecka zorganizowano uroczyste otwarcie nowego, w pełni wyposażonego placu zabaw, co jednocześnie zakończy współpracę fundacji z krasnostawską placówką. Dodatkowo prezes Fundacji Dom Dziecka Aneta Szulakiewicz ufundowała dzieciom wycieczkę do stadniny koni – relacjonuje Tomasz Kliszcz ze starostwa powiatowego w Krasnymstawie.

Wyrazy podziękowania za plac składały nie tylko dzieci i przedstawiciele obdarowanej placówki, ale i miejscowe i centralne władze. Poseł Teresa Hałas pogratulowała np. budującej postawy i działalności środowiska polonijnego i samej pani prezes. Gratulacje złożyli także starosta Andrzej Leńczuk, przewodniczący rady powiatu Witold Boruczenko, wiceprzewodniczący rady Mirosław Księżuk i przewodnicząca komisji oświaty, kultury i kultury fizycznej Ewa Nieścior. Przedstawiciele władz samorządowych ufundowali łakocie dla podopiecznych krasnostawskiego domu dziecka. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here