Plac znowu w poprawkach

Część placu Konstytucji 3 maja znów otoczył parkan, za którym trwa naprawa usterek

– Prawie nowy, a już wymaga naprawy – komentują świdniczanie trwające od jakiegoś czasu prace na placu Konstytucji 3 maja. Urzędnicy wyjaśniają, że trwają drobne naprawy w ramach przeglądu gwarancyjnego, które zakończą się lada dzień.

Przebudowa placu Konstytucji 3 maja – wizytówki Świdnika i centralnego punktu miasta – rozpoczęła się na początku 2018 roku i trwała kilkanaście miesięcy. Na wartą ponad 10 mln zł inwestycję, realizowaną przez firmę ClipBud Łukasz Patyra ze Świdnika, miasto pozyskało przeszło 8 mln zł unijnego dofinansowania. Niestety, budowa nie przebiegła bez problemów. Jeszcze przed oddaniem placu do użytku wymiany wymagała niemal cała ułożona nawierzchnia – na płytach z piaskowca pojawiły się pęknięcia, a termin otwarcia placu przesuwano kilkakrotnie.

Ostatnio część placu znów została ogrodzona barierami, a mieszkańcy zastanawiają się z jakiego powodu.

– Można powiedzieć, że plac jest prawie nowy; oddano go do użytku mniej więcej dwa lata temu, a co jakiś czas pojawiają się tu ekipy budowlane i coś poprawiają. To dobrze, że usuwa się usterki i poprawia niedoróbki, ale świadczy to też o tym, że było i nadal jest ich sporo – komentuje jeden z naszych Czytelników.

Zapytani o tę sprawę urzędnicy wyjaśniają, że prace placu Konstytucji wynikają z przeglądu gwarancyjnego. Dotyczą głównie fontanny, której dysze nie pracują tak, jak powinny i miasto zobowiązało wykonawcę do usunięcia usterki w ramach gwarancji. Termin zakończenia prac to koniec czerwca. (w)

1 KOMENTARZ

  1. ten plac to porażka, mieszkańcy z tego betonowego pogorzeliska uciekają w cień drzew, w inne miejsca miasta, bo te, które rosły na placu w trakcie „modernizacji” zostały wycięte w pień. Powierzchnię pokrył beton rodem z szaletu miejskiego…Ważne ze Jaksonowi i Soboniowi się podoba. Jak władza…taki plac

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here