Place zabaw niebezpiecznych

O pilny przegląd i naprawę urządzeń na placu zabaw przy ul. Kopernika apeluje radny Marcin Magier (klub radnych burmistrza). Jak zaznacza, szczególnie niebezpieczne jest jedno miejsce – mostek z brakującą deską, na którym kilka dni temu doszło do groźnie wyglądającego wypadku. – Na szczęście skończyło się na otarciu skóry, ale zdarzenie wyglądało poważnie i mogło mieć konsekwencje zdrowotne – pisze radny w jednej z ostatnich interpelacji do burmistrza.


Radny zwraca też uwagę, że plac choć praktycznie nowy, wiele atrakcji, a także rabat kwiatowych już zostało zniszczonych, dlatego pyta o możliwość instalacji w tym miejscu kamery miejskiego monitoringu, która odstraszałaby chuliganów. O akty wandalizmu raczej trudno podejrzewać bawiące się tu dzieci i ich opiekunów. Mieszkańcy pobliskich bloków zwracają uwagę, że najprawdopodobniej ich sprawcą jest przesiadująca tu wieczorami młodzież.

To niejedyna interpelacja dotycząca stanu placów zabaw, jaka ostatnio wpłynęła do Ratusza. Marcin Magier wspólnie z przewodniczącym RM Świdnik, Włodzimierzem Radkiem (klub radnych burmistrza) wnioskowali o naprawę drewnianej konstrukcji na placu zabaw przy ul. Piłsudskiego, sygnalizując, że połamane lub brakujące deski i wystające gwoździe stanowią duże zagrożenie dla bawiących się tu dzieci. W tym przypadku miasto zadziałało błyskawicznie i szybko usunęło usterki.

(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here