Plan na halę okrojony

Niebawem Urząd Miasta Świdnik ogłosi przetarg na projekt budowy Multifunkcyjnego Centrum Rozwoju, czyli hali, która będzie łączyć różne funkcje, ale przede wszystkim będzie zapleczem dla siatkarzy. Zakładano, że w budynku znajdzie się również powierzchnia handlowa pod wynajem, ale ostatecznie miasto zrezygnowało z tego pomysłu.

Nowa hala ma stanąć przy ul. gen. Stefana „Grota” Roweckiego, nieopodal bloków Mieszkanie Plus. Jak przed kilkoma miesiącami zapowiadał świdnicki Ratusz, nie będzie to tylko obiekt, w którym będą rozgrywać mecze siatkarze Polskiego Cukru Avii i inni sportowcy; będą w nim organizowane targi, konferencje, koncerty i inne wydarzenia kulturalne. Planowano, że na terenie hali znajdzie się również część handlowa, przeznaczona pod wynajem, co będzie przynosić dochód i zmniejszać koszty utrzymania hali. Jednak ostatecznie miasto zrezygnowało z tych planów.

– Zdecydowaliśmy się o ograniczeniu hali o tę część handlową, bo podnosiło to koszty budowy o prawie 20 mln zł. Analizując sytuację na rynku i to jak ciężko będzie pozyskać wynajmujących, zrezygnowaliśmy z tej części. Co najważniejsze, ta część nie mogła być w jakikolwiek sposób dofinansowana środkami Unii Europejskiej, ani środkami ministerialnymi. Musielibyśmy sfinansować ją wyłącznie ze swoich środków – wyjaśnia zastępca burmistrza Świdnika, Marcin Dmowski. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here