Plantalux Mikroprzedsiębiorcą Roku!

Przedstawiciele firmy Plantalux odebrali nagrodę 28 marca podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

Firma Plantalux Sp. z o. o., rodzinne przedsiębiorstwo z Lublina, produkujące inteligentne lampy LED oraz specjalizujące się w zaawansowanych technologiach wspomagania wzrostu roślin w uprawach szklarniowych, zostało laureatem konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku, będącego częścią programu Citi Microentrepreneurship Awards, realizowanego przez Citi Foundation.


Już po raz czternasty kapituła konkursu, którą tworzyli przedstawiciele różnych organizacji i instytucji m. in. Citi Handlowy, Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, Krajowej Izby Gospodarczej, Fundacji Sieć Przedsiębiorczych Kobiet czy Startup Poland), stanęła przed trudnym zadaniem wyłonienia najlepszego mikroprzedsiębiorcy minionego roku.

Łącznie do konkursu zgłoszono ponad 240 firm reprezentujących różne specjalizacje i produkty na rynku polskim i międzynarodowym. Kryteria udziału w konkursie, to: liczba zatrudnionych pracowników, wynosząca maksymalnie 10 osób oraz obroty nieprzekraczające 2 mln euro.

Biorąc pod uwagę różnorodność firm nie tylko pod względem branży, ale również etapu rozwoju, lokalizacji, nowatorstwa czy funkcjonowania w określonej społeczności, poza nagrodą główną w wysokości 40 tysięcy złotych, którą zdobyła lubelska firma Plantalux, kapituła konkursu przyznała cztery wyróżnienia w kategorii Start, Progres, Senior, Młody Biznes oraz 8 specjalnych wyróżnień dla firm najefektywniej rozwijających się w różnych regionach Polski. KB

Plantalux Sp. z o. o. to rodzinne przedsiębiorstwo mieszczące się w Konopnicy. Firmę wspólnie od samego początku tworzą: Jacek Lachowski (ojciec) oraz synowie Rafał i Jakub Lachowscy. Plantalux opiera się na ponad 30-letnim doświadczeniu inżyniera Jacka Lachowskiego oraz innowacyjnym podejściu do prowadzenia firmy jego synów. W branży oświetleniowej przedsiębiorstwo działa już od 7 lat, w trakcie których nawiązało ścisłą współpracę z jednostkami naukowymi oraz międzynarodowymi dostawcami komponentów. Plantalux dostarcza oświetlenie najwyższej jakości, zaprojektowane tak, aby spełniało wszystkie oczekiwania klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here