Planują przeprowadzkę do szklanego biurowca

Pegimek chce kupić biurowiec przy Al. Lotników 5

Już niebawem biurowiec przy al. Lotników Polskich 5 może mieć nowego właściciela. Zakupem nieruchomości poważnie zainteresowane jest Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek, które chciałoby przenieść tu swoją siedzibę.


Przed tygodniem informowaliśmy, że od października w biurowcu przy al. Lotników Polskich 5, będzie „urzędować” spółka Remondis. Konieczność przeprowadzki wynika z wypowiedzenia umowy najmu lokalu przy ul. Piłsudskiego 6a, które Remondis otrzymał od Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdniku. Okazuje się, że pod tym samym adresem swoją główną siedzibę być może będzie mieć także Pegimek, który przymierza się do zakupu tej nieruchomości.

– Owszem, mamy taki zamiar, ale wciąż jesteśmy w fazie negocjacji – zastrzega prezes spółki Pegimek, Jerzy Irsak. – Chcemy ten budynek kupić, aby przenieść tam siedzibę spółki. Już wiadomo, że będzie się tam mieścił Remondis, który byłby dla nas komercyjnym najemcą. Są również plany ulokowania tam Centrum Usług Społecznych. W ten sposób wykorzystany by był cały budynek, łącznie z podpiwniczeniem, które służyłoby jako archiwum CUS.

W przypadku finalizacji zakupu, dotychczasowa siedziba spółki przy ul. Konopnickiej zostanie wystawiona na sprzedaż. Zlecono już operat szacunkowy, który określi rynkową wartość nieruchomości.

– Siedziba przy ul. Konopnickiej, choć ulokowana nieopodal centrum jest trochę niefortunna. Budynek jest specyficzny, ma małe pokoje, ciasne klatki schodowe, był wielokrotnie przerabiany, poza tym w okolicy ciężko o wolne miejsca postojowe. Wiemy co się dzieje na rynku nieruchomości, więc liczę, że w tej „hossie” uda nam się dobrze sprzedać ten budynek. Z kolei budynek przy al. Lotników Polskich 5, który zamierzamy kupić został stworzony pod kątem przyjmowania interesantów, także niepełnosprawnych. Warunki pracy i obsługi będą tu znacznie lepsze. Jest dobrze skomunikowany z centrum miasta. Lokalizacja tych trzech instytucji ożywi tę część miasta – mówi prezes.

Na razie spółka nie zdradza kwoty, jaką planuje wydać na nową siedzibę. Jest ona wciąż przedmiotem negocjacji. Wiadomo, że zaciągnie na nią kredyt.

– Nasza działalność w tym budynku, wynajem pomieszczeń dla Remondisu oraz CUS w pełni będą rekompensować spłatę kredytu. Pod kątem ekonomicznym jest to interes. Jeśli nic się nie wydarzy, chcielibyśmy sfinalizować to w ciągu najbliższych tygodni – mówi J. Irsak.

Obecnie budynek przy al. Lotników Polskich 5 należy do prywatnej spółki. Wcześniej mieściła się tu Prokuratura Rejonowa w Świdniku, która przeniosła się na ul. Krępiecką, do budynku wynajmowanego od Pegimeku. Kilka lat temu zakup tej nieruchomości brało pod uwagę również Starostwo Powiatowe w Świdniku, ale ostatecznie z planów zrezygnowało.

Do tematu wrócimy. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here