Platforma kontratakuje

Platforma Obywatelska kontynuuje akcję „Konwój wstydu”. Tym razem parlamentarzyści PO uderzają w premiera Mateusza Morawieckiego.

W czwartkowe popołudnie (18 bm) działacze Platformy Obywatelskiego z posłem Stanisławem Żmijanem przywieźli do Chełma na lawecie potężny billboard z wizerunkiem premiera Mateusza Morawieckiego i cytatem: „Jak ludzie ci zapier… za miskę ryżu, to wtedy gospodarka cała się odbudowała”. To druga odsłona konwoju wstydu, akcji rozpoczętej przez Platformę Obywatelską po tym, jak światło dzienne ujrzała informacja o przyznanych przez byłą premier rządu Beatę Szydło wysokich nagrodach dla swoich ministrów, które według niej się im należały.

– Z przykrością mówimy, ale prawdziwa twarz premiera Morawieckiego została pokazana na taśmach z 2014 roku, kiedy to zostali nagrani byli ministrowie Platformy Obywatelskiej – podkreślał poseł Żmijan. – Wtedy to PiS mówił, że są to taśmy prawdy. Jeśli tak jest, to chcemy tę prawdę pokazać o premierze Morawieckim, bo na tych taśmach on także został utrwalony. Morawiecki, stając na czele kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, kreuje się na odpowiedzialnego premiera, składa obietnice, że działa dla dobra Polek i Polaków, a na taśmach wychodzi, że jest to człowiek o charakterze cynicznego polityka, kapitalisty, bezwzględnego bankowca.

Żmijan zaznaczył, że nie można inaczej ocenić człowieka, który widzi potrzebę obniżania oczekiwań przez społeczeństwo, bo mówi, że wystarczy, jak ludzie będą pracować za miskę ryżu. – Nieobce jest mu też kolesiostwo i działanie na rzecz znajomych. Premier załatwił pracę dla syna kolegi partyjnego. Kłamał też, gdy mówił w kampanii, że nic nie zostało zrobione przez poprzedników. Za to sąd prawomocnym wyrokiem uznał go kłamcą. Tych informacji nie zobaczymy w publicznych mediach, dlatego w całym kraju zorganizowaliśmy kampanię informacyjną. Jesteśmy też w Chełmie – dodał Żmijan. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here