Platforma rusza w lud

O bieżącej sytuacji w kraju, wprowadzanych i planowanych przez rząd zmianach chcą porozmawiać z mieszkańcami Lublina parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej. Spotkanie z czołowymi politykami tej partii, w tym byłą premier Ewą Kopacz, odbędzie się w najbliższą środę (7 grudnia) o godz. 18.00 w Hotelu Mercure przy Alejach Racławickich 12 w Lublinie.
– Chcemy porozmawiać o bieżących wydarzeniach politycznych i gospodarczych w kraju, czyli o ograniczaniu praw obywatelskich przez m.in. przyjętą w ekspresowym tempie ustawę o zgromadzeniach, o tym, dlaczego spada PKB i lawinowo rosną stawki OC, o tym co czeka naszą edukację po wprowadzanej na chybcika wbrew opiniom wielu nauczycieli i rodziców reformie. Chcemy porozmawiać na każdy temat, który interesuje naszych mieszkańców – mówi poseł PO, Grzegorz Raniewicz. – Na spotkaniu w Lublinie obecni będą m.in. posłowie: Ewa Kopacz, Joanna Mucha, Jarosław Urbaniak. Spotkanie jest otwarte. Przyjść może każdy – zaprasza Raniewicz.
Jak zapowiada parlamentarzysta na spotkaniach omawiany będzie również powstający właśnie nowy program Platformy oraz działanie powołanego przez PO Biura Interwencji Obywatelskich, które ma reagować na przypadki łamania praw obywatelskich.
– Jest o czym rozmawiać. Z podobnych spotkań, które już odbyły się w wielu powiatach, wynika, że Polacy są coraz bardziej zaniepokojeni tym, co dzieje się w kraju. Wystarczył zaledwie rok rządów PiS, by gospodarka spowolniła, rozmontowano Trybunał Konstytucyjny, wprowadzono ustawę o zgromadzeniach, która pozwala wojewodom koncesjonować zgromadzenia publiczne w Polsce i uniemożliwiać obywatelom demonstrowanie swojego sprzeciwu wobec rządzących czy zasiać strach w polskich szkołach, wprowadzając reformę edukacji głównie po to, by młodzi ludzie uczyli się historii według PiS – ocenia poseł Raniewicz.
REN