Pławanice wycofały się…

Z wielką przykrością informujemy, że zespół seniorów GKS Pławanice Kamień pomimo uzyskania promocji do KEEZA Klasa Okręgowa, nie przystąpi do zbliżających się rozgrywek w sezonie 2021/2022 – informuje zarząd klubu z Pławanic. Miejsce zespołu z gminy Kamień w okręgówce prawdopodobnie zajmie Victoria Żmudź, która z kolei wycofała się z rywalizacji w czwartej lidze.


Od wielu lat, niemal każdego roku, powtarza się ta sama sytuacja. Obiekt w Pławanicach, na którym zespół z gminy Kamień rozgrywa swoje mecze w roli gospodarza, nie spełnia wymogów licencyjnych. Boisko jest krótkie, wąskie, a o strefach technicznych można zapomnieć. Pławanice dostawały warunkowe licencje, ale gmina niewiele robiła, by dostosować obiekt do przepisów.

Klub, który uzyskał awans do okręgówki, tym razem nie dostał licencji na grę w Keeza Klasa Okręgowa. Komisja licencyjna nie dopuściła boiska do gry. W związku z taką decyzją zarząd klubu rozważał nawet rozegranie wszystkich meczów na wyjazdach, ale wycofał się z tego pomysły. Ostatecznie zdecydował, że drużyna seniorów nie wystąpi w żadnej lidze, ani okręgówce, ani klasie „A”. Nie zagra również w Pucharze Polski.

Wielce prawdopodobne jest, że miejsce Pławanic w lidze okręgowej zajmie Victoria Żmudź, która wycofała się z rozgrywek czwartej ligi. Ponieważ decyzję podjęła już po 30 czerwca, Zarząd Lubelskiego Związku Piłki Nożnej zdecyduje, do jakiej ligi przypisać drużynę ze Żmudzi. Po wycofaniu Pławanic w lidze okręgowej zrobiło się miejsce dla Victorii… (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here