Plomba w ścieżce gotowa

Rowerzyści już bez przeszkód mogą jeździć wzdłuż ulicy Droga Męczenników Majdanka

Rowerzyści właśnie zyskali fragment nowej ścieżki wzdłuż ul. Droga Męczenników Majdanka. Brakujący odcinek trasy, między ul. Lotniczą, a ul. Krańcową, udało się zrobić choć miasto, odpowiadając na nasze interwencje, długo powtarzało, że nie ma na to pieniędzy…


Szansa na wykonanie brakującego fragmentu ścieżki pojawiła się niespodziewanie wiosną tego roku, dzięki rozebraniu w tym miejscu starego chodnika w związku z remontem instalacji wodociągowych prowadzonych przez MPWiK. Choć podpowiadaliśmy, że warto wykorzystać tę okazję i ponownie układając kostkę uzupełnić również „wyrwę” w ścieżce, urzędnicy sceptycznie podchodzili do takiego rozwiązania.

– Nie jest możliwe wykonanie ścieżki w ramach robót odtworzeniowych, ponieważ inwestycję realizuje spółka, która jest niezależną jednostką realizującą konkretne prace przy sieciach wodno-kanalizacyjnych. Nie ma możliwości, by w ramach swoich działań realizowała „przy okazji” inwestycję związaną z zupełnie nowym przebiegiem ścieżki rowerowej – mówił Grzegorz Jędrek z Urzędu Miasta Lublin.

Po głębszej analizie udało się jednak znaleźć rozwiązanie. – W miejscu gdzie MPWiK prowadzi swoje prace, w odtwarzanym chodniku znajdzie się częściowo ścieżka rowerowa, a na pozostałym brakującym fragmencie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3 m – poinformował po jakimś czasie Grzegorz Jędrek.

Obecnie ekipy drogowców zakończyły już prace w tym miejscu. Zgodnie z zapowiedziami powstała asfaltowa ścieżka rowerowa, a obok chodnik z gładkiej kostki tzw. bezfazowej. Na węższym odcinku, gdzie takie rozwiązanie wymagałoby m.in. ingerencji w rosnącą obok zieleń wykonano zaś wspólny ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni bitumicznej. Do wykonania pozostało jeszcze zamontowanie niezbędnego oznakowania nowej trasy.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here