Plon niesiemy, plon…

Przy deszczowej aurze, ale w sporym gronie i w świetnych nastrojach, zjawili się na swoich dożynkach członkowie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Kalina”. Przyjęcie odbyło się w sobotę przy działce Zawilcowa 2. Obecny na uroczystości prezydent Krzysztof Żuk i wiceprzewodnicząca rady miasta Marta Wcisło ogłosili, że miasto rozpocznie długo oczekiwaną inwestycję w parku Zawilcowa.
Było to święto dużej grupy działkowców. W skład ROD „Kalina” wchodzi około 700 ogrodów! – Jesteście wzorem dla Lublina, jeśli chodzi o zarządzanie terenami zielonymi. Życzę udanej zabawy – mówił podczas rozpoczęcia imprezy prezydent Lublina, Krzysztof Żuk. Razem ze wspierającą działkowców radną Martą Wcisło ogłosili publicznie długo wyczekiwaną budowę parku Zawilcowa. – Sprawa jest przedyskutowana z zarządem ROD i radą dzielnicy Kalinowszczyzna. Pamiętam obawy, które od lat towarzyszą powstawaniu parku i samym ogrodom. Jesteśmy po zatwierdzeniu projektu nowego parku Zawilcowa. To projekt o wartości 10 milionów złotych. To długo wyczekiwany prezent dla Kalinowszczyzny – mówiła Marta Wcisło.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy ma zostać ogłoszony już w październiku. Budowa rozpocznie się na wiosnę przyszłego roku i potrwa do jesieni 2018 roku. – Mówimy o inwestycji w cyklu dwuletnim – dopowiedział prezydent.
– Głos działkowców został wzięty pod uwagę w pracach koncepcyjnych. Dziękujemy za poparcie naszych planów – mówił Halina Gaj-Godyńska, prezes zarządu ROD „Kalina”. – Odkąd działam społecznie, czyli od blisko piętnastu lat, przewija się temat rewitalizacji Zawilcowej. To trzeci projekt zielonych terenów przy działkach „Kaliny”. Cieszymy się z tempa prac i wierzymy, że prezydent dotrzyma słowa – dodał Adam Osiński, przewodniczący zarządu dzielnicy Kalinowszczyzna.
Ściana deszczu i jesienny chłód nie zraziły działkowców, którzy w kilkudziesięcioosobowym składzie podsumowywali miniony rok. Imprezie towarzyszyły koncerty kapeli „Podzamcze”, chwila zadumy przy wierszach poetki i zarazem działkowczyni z „Kaliny” Aliny Jahołkowskiej. Patronujące imprezie marki Leclerc i Leroy Merlin zorganizowały konkurs z nagrodami dla najmłodszych. Nie zabrakło uśmiechu, a przede wszystkim dobrej zabawy. BCH