Płonęły Wiejskie Przysmaki

Nie lada strachu najedli się pracownicy zajazdu w Chojnie Nowym Drugim. W niedzielę przed południem w „Wiejskich Przysmakach” wybuchł pożar.

(14 stycznia) Po godzinie 11:20 dyżurny straży pożarnej otrzymał wezwanie do pożaru w zajeździe przy krajowej „dwunastce”. Zadzwonił właściciel gospody, który zauważył ulatniający się w pomieszczeniu dym, wybiegł na zewnątrz i zobaczył, że dach budynku (w bliskiej odległości od komina) jest już zajęty ogniem. Na miejsce wezwano łącznie 6 zastępów straży (w tym najbliższe jednostki OSP). Zanim strażacy dojechali, właściciel na własną rękę próbował ugasić pożar i uratować swój dobytek, skończyło się jednak na poparzeniu ręki. Ranny został przekazany załodze karetki pogotowia.
Dzięki szybkiej i zwartej interwencji strażaków wyceniony na ok. 800 tys. zł drewniano-murowany budynek udało się prawie w całości uratować. Straty oszacowane zostały na ok. 80 tys. zł. Lekko nie było, bo w środku znajdowało się wiele łatwopalnych elementów, np. drewniany sufit podwieszany.
Jak się okazało, doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Między ścianą murowaną a drewnianą strażacy znaleźli przepalone przewody. (pc)