Płot przeszkadza kierowcom

– Ze względów bezpieczeństwa ogrodzenie remontowanego placu Konstytucji 3 maja od strony skrzyżowania ulic Niepodległości i Wyszyńskiego powinno być ażurowe – uważają niektórzy świdniczanie. Interpelację w tej sprawie do ratusza złożyła radna Edyta Lipniowiecka.


26 kwietnia na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Niepodległości doszło do kolizji. 10-letnia dziewczynka przejeżdżała przez skrzyżowanie drogą dla rowerów, kiedy została potrącona przez kierowcę mazdy. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Kiedy doszło do kolizji, sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu była wyłączona. Mieszkańcy miasta przypuszczali, że ma to związek z pracami, jakie trwają na placu Konstytucji 3 maja, ale jak wyjaśnili urzędnicy, doszło tu do awarii jednego z modułów sterujących sygnalizacją świetlną.

Po wypadku w internecie pojawiło się wiele komentarzy dotyczących bezpieczeństwa w tym miejscu. Niektórzy świdniczanie są zdania, że płot okalający remontowany plac powinien być ażurowy, tak, by kierowcy, zwłaszcza ci jadący Wyszyńskiego od strony starego urzędu i ci jadący Niepodległości od strony Kosynierów mieli lepszy ogląd tego, co dzieje się na skrzyżowaniu.

Pisemną interpelację w tej sprawie, już dzień po kolizji z udziałem 10-latki, złożyła radna ŚWS, Edyta Lipniowiecka.

– Po wypadku, który na szczęście, miał niegroźne konsekwencje, pojawiło się wiele komentarzy dotyczących płotu osłaniającego przebudowę placu. I choć to zdarzenie prawdopodobnie nie miało z ogrodzeniem nic wspólnego, to cała sytuacja skłoniła mnie do napisania i złożenia w urzędzie pisma o zmianę obecnego płotu na siatkę, która ułatwi widoczność kierowcom w czasie tego remontu. Sama tamtędy przejeżdżam i wiem, że to ogrodzenie stanowi problem. Należy coś z tym zrobić, bo bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest najważniejsze – tłumaczy radna.

Radna dodaje, że zasugerowano jej również, aby na czas remontu zablokować przejście dla pieszych od Niepodległości w stronę placu, bo mimo iż jest ono nieczynne, mieszkańcy i tak z niego korzystają.
– Na Facebooku ktoś zasugerował, aby ustawić tam barierkę i uważam, że to dobry pomysł – uważa E. Lipniowiecka. (w)