Pluskanie bardziej komfortowe

W Parku Avia będą godziny, w których baseny będą udostępniane wyłącznie osobom niepełnosprawnym. Z propozycją ich wprowadzenia zwrócili się do miasta radni z klubu Świdnik Wspólna Sprawa, a burmistrz przychylił się do tej prośby.


Temat wprowadzenia na basenach wewnętrznych Parku Avia czasu przeznaczonego tylko dla osób niepełnosprawnych, wzorem godzin tylko dla kobiet w saunarium, w imieniu klubu ŚWS na ostatniej sesji poruszyła radna Magdalena Szabała.

– Jak wiemy, baseny wewnętrzne są dostosowane do potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych. Otrzymaliśmy jednak sygnały, że nie dla wszystkich osób niepełnosprawnych jest to wystarczająca opcja. Jak się dowiedzieliśmy, część osób niepełnosprawnych jest skrępowana obecnością osób w pełni sprawnych. W konsekwencji choć chcą korzystać z basenów, rezygnują z osobistych powodów – mówiła radna, podkreślając, że wprowadzenie godzin dla niepełnosprawnych byłaby możliwością tylko dla tych, którzy potrzebują takiej prywatności i nie wykluczałoby to możliwości korzystania z basenów przez osoby niepełnosprawne również w innych godzinach.

Na sesji przedstawiciele Ratusza zapewniali, że jeśli są takie wnioski, należy je przedyskutować. Pojawiały się też opinie, że nie jest to właściwa droga, bo takie rozwiązanie nie sprzyja integracji. Ostatecznie władze miasta uznały jednak, że ten postulat należy uwzględnić.

W odpowiedzi na interpelację ŚWS burmistrz Waldemar Jakson poinformował, że przychyla się do tego wniosku, a sprawa została przekazana już do zarządcy basenów, w celu ustalenia dnia i godzin, w których niepełnosprawni będą mogli korzystać z basenów w komfortowych warunkach. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here