Po angielsku w IV LO

Już po raz siedemnasty IV LO w Chełmie będzie gospodarzem Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej. Impreza odbędzie się 22 marca.

Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez kulturalnych naszego województwa oraz miasta Chełm i przyciąga do IV LO młodzież z całego regionu.

– Jak co roku zainteresowanie Festiwalem jest bardzo duże. Z różnych zakątków naszego województwa spływały zgłoszenia, których otrzymaliśmy ponad 70 – mówi Beata Kautsch, wicedyrektor I LO w Chełmie. Na scenie zaprezentuje się 21 solistów i trzy zespoły wyłonione po wstępnych przesłuchaniach. Początek koncertu o godz. 10.00, 22 marca w ChDK.

Imprezą towarzyszącą Festiwalowi jest od sześciu lat Kuźnia Młodych Talentów, czyli ta część artystycznych zmagań, podczas której rywalizują ze sobą uczniowie gimnazjów oraz ósmoklasiści, próbując nierzadko po raz pierwszy jak smakuje prawdziwa scena.

Honorowym patronatem imprezę objęli: lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz prezydent Chełma Jakub Banaszek.

– Zapraszamy wszystkich na widownię! Gwarantujemy wysoki poziom wrażeń artystycznych, bo nasza młodzież jest niezwykła, utalentowana, muzykalna i potrafi stworzyć niezapomnianą atmosferę – zapowiada Kautsch. (kg)