Po angielsku w Orłowie Drewnianym

W SP w Orłowie Drewnianym odbyło się uroczyste podsumowanie projektu językowego „Let’s walk, talk and act”.

Projekt, w którym uczestniczyli uczniowie klasy VI i VII sfinansowano ze środków Programu English Teaching, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Program English Teaching został stworzony przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w 2000 r. a jego celem jest wspieranie uczenia się języka angielskiego przez dzieci i młodzieży z małych miast i wsi.

Beneficjentem projektu realizowanego w szkole było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krasnystaw Plus”. Uczniowie brali udział w zajęciach prowadzonych przez native speakerów z Irlandii, Stanów Zjednoczonych, uczestniczyli w obozie językowym EuroWeek, gościli także w szkole studentów z Gruzji i Rumunii. W trakcie zajęć uczniowie klasy VII przygotowali przedstawienie teatralne w języku angielskim „Excalibur”, które miało swoją premierę podczas uroczystości podsumowującej projekt.

Ostatnim punktem był wyjazd do Lublina, podczas którego uczniowie zwiedzili Teatr im. Juliusza Osterwy, poznali jego historię, obejrzeli pracownie teatralne i garderoby. Odwiedzili także Centrum Brytyjskie British Council, gdzie zapoznali się z kulisami pracy tego miejsca. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here