Po „Koziołku” nie będzie biurowca?

Działka po „Koziołku” to jedna z najatrakcyjniejszych parceli w Lublinie

Wiele wskazuje na to, że na działce po dawnym, popularnym sklepie „Koziołek” zamiast zapowiadanego biurowca powstanie zwykły parking. Mieczysław Zapał, prezes Lubelskiej Spółdzielni Spożywców „Społem”, będącej właścicielem tego terenu, nie chce jednak ujawniać szczegółów, a do ratusza na razie nie wpłynął wniosek o wydanie pozwolenia na budowę.


Należący do sieci LSS Społem sklep „Koziołek” został zburzony jesienią 2017 roku. Od tamtej pory działka mieszcząca się w pobliżu skrzyżowania ul. Lipowej, Krakowskiego Przedmieścia i Al. Racławickich, nie została zagospodarowana. Brakuje dla niej miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

– Na chwilę obecną nie uruchomiono procedury sporządzenia planu miejscowego. Wszelkie działania inwestycyjne mogą być prowadzone w oparciu o decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu lub decyzję celu publicznego – wyjaśnia Grzegorz Jędrek z biura prasowego ratusza.

LSS Społem, czyli właściciel terenu, rozważał postawienie na działce kilkupiętrowych biurowców. – W roku 2017 została wydana decyzja o ustaleniu warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie budynku handlowo-usługowo-biurowego o powierzchni sprzedaży do 1000 m2 wraz z garażem podziemnym i murami oporowymi.

Budynek wysokością nie może przekraczać wysokości budynku sądu (chodzi o mający kilka kondygnacji pobliski gmach Sądu Rejonowego Lublin-Zachód – przyp. aut.). Z kolei w roku 2018 została wydana decyzja o ustaleniu warunków zabudowy dla inwestycji polegającej na budowie parkingu dla samochodów osobowych wraz z odwodnieniem i oświetleniem oraz murkiem oporowym – mówi Grzegorz Jędrek. Sporo wskazuje więc na to, że plany właściciela ograniczą się do tego drugiego pomysłu.

– Trwają prace przygotowawcze do urządzenia na tej działce parkingu, który będzie funkcjonował przez pięć lat – zdradził Mieczysław Zapał, prezes LSS „Społem”. Nie chciał jednak ujawniać szczegółów. Do urzędu miasta na razie nie wpłynął wniosek o wydania pozwolenia na budowę.

Grzegorz Rekiel