Po pieniądze na Wojsławicką

Chełmscy urzędnicy chcą dalszej przebudowy ul. Wojsławickiej i zamierzają złożyć do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej wniosek o dofinansowanie tej inwestycji. W minionym roku miasto, choć o pieniądze ubiegało się, nie dostało ich…

Szacunkowy koszt całej inwestycji to prawie 4,7 mln zł. Miasto zamierza przebudować Wojsławicką w kierunku lasu „Borek”, wybudować rondo na skrzyżowaniu al. 3 Maja i ul. Mościckiego oraz drugą nitkę drogi w kierunku centrum handlowego „Vendo Park”, a także wraz z gminą Chełm asfaltową drogę wzdłuż lasu do Strupina Dużego. Inwestycja miałaby być zrealizowana w przyszłym roku. Termin składania wniosków mija z końcem września. Miasto może liczyć na dofinansowanie w wysokości 50 procent wartości inwestycji, czyli około 2,35 mln zł. Jeszcze w tym roku będzie wiadomo, czy Chełm dostanie pieniądze. Uchwałę w sprawie przystąpienia do Programu na ostatniej sesji jednogłośnie przyjęli chełmscy radni.
Miasto w minionym roku złożyło wniosek do Programu na podobny zakres prac, poszerzony o przebudowę Wojsławickiej, na odcinku od al. I AWP do al. 3 Maja. Wszystkie roboty zostały oszacowane na 8 mln zł, z czego 5 mln zł gwarantował chełmski samorząd z pomocą gminy Chełm i powiatu chełmskiego, a 3 mln zł miały pochodzić właśnie z Programu. Dofinansowania miasto nie dostało, dlatego też prezydent Agata Fisz zdecydowała, że w tym roku nie zostanie zrealizowane całe zadanie, a jedynie jego część. Obecnie trwa wymiana nawierzchni asfaltowej i chodników na najbardziej zniszczonym odcinku ul. Wojsławickiej, od alei do alei. (ptr)