Po turnieju z sukcesami

To było wielkie taneczne widowisko. „Chełmskie Spotkania Taneczne Chadek – TAKT 2017” za nami. Prezentujemy chełmskie pary, które najlepiej zaprezentowały się podczas turnieju.

W Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Chełm (18 listopada br.) udział wzięło 58 par reprezentujących 20 klubów, m.in. z Rzeszowa, Przemyśla, Warszawy, Lublina, Białegostoku, Lubartowa i Opola Lubelskiego. Oczywiście, nie zabrakło też par reprezentujących Klub Tańca Towarzyskiego TAKT Chełm. A oto ci, którzy podczas turnieju poradzili sobie najlepiej. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych i klasach tanecznych zajęli: Mikołaj Łokiński i Weronika Sikorska w tańcach latynoamerykańskich, Szymon Majewski i Aleksandra Kawka w tańcach standardowych, Jakub Ungert i Patrycja Koziej dwa pierwsze miejsca w w tańcach latynoamerykańskich i standardowych.
– Odkryciem turnieju okazała się startująca od niedawna turniejowo para – Mateusz Grzeluk i Aleksandra Czyż. Wywalczyli drugie miejsce w rywalizacji w kategorii łączonej z ośmioma parami, posiadającymi klasę wyższą od naszych reprezentantów. Jest to ogromny sukces dla tych młodych zawodników, ale też znak jakości dla naszego klubu – podkreślają przedstawiciele TAKT-u.
Na turnieju pojawi się Janusz Biały, prezes Polskiego Towarzystwa Tanecznego – najstarszej organizacji tanecznej w Polsce, zrzeszającej największą liczbę klubów tańca towarzyskiego. Był pod tak dużym wrażeniem organizacji imprezy, że już zapowiedział swój udział w pracy komisji sędziowskiej podczas przyszłorocznego turnieju.
To wszystko działo się na „dużym” turnieju. Rankiem, podczas „małego”, turnieju dla młodszych tancerzy udział wzięło prawie 200 zawodników w wieku od 6 do 12 lat. Wszyscy prezentowali się wspaniale! Gratulujemy. (mg)