Po uśmiech dziecka

Dwie krasnostawianki, studentki Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Lublinie – Weronika Downar-Zapolska i Dorota Czerniej, zorganizowały wychowankom Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Krasnymstawie dzień dziecka.

W ramach projektu pt. „Integracja wychowanków Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Krasnymstawie”, studentki wpadły na pomysł zrobienia akcji „Uśmiech Dziecka”. – Działanie miało na celu pozyskanie środków finansowych od krasnostawskich sponsorów na zorganizowanie dzieciom pełnego atrakcji i ciekawego dnia dziecka.

Sponsorzy byli bardzo hojni i szybko udało się nam zebrać niezbędną sumę pieniędzy – mówi Dorota Czerniej. 31 maja dzieci wyruszyły spod placówki do miejscowości Niemienice, gdzie czekały na nich atrakcje na świeżym powietrzu. Część jechała pod opieką wychowawców rowerami, a część samochodem. Po dotarciu na miejsce maluchy wzięły udział m.in. w turnieju paintballa.

Organizatorki imprezy dziękują sponsorom za hojność i dobre serce. – Serdeczne podziękowania należą się państwu Dorocie i Sławomirowi Zakrzewskim z firmy Aurum, Wioletcie Kosiak z firmy Usługi Biurowo-Księgowe Kosiak, Pawłowi Kosiak, firmie Pol-Inox oraz członkom Stowarzyszenia Krasnostawianie – dodaje Czerniej. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here