Pobiegła po złoto

Wielkie brawa dla Pauliny Zielińskiej, lekkoatletki Agrosu Chełm. Podopieczna trenera Damiana Leszczyńskiego po heroicznej walce zdobyła złoty medal w biegu na 400 metrów podczas Halowych Mistrzostw Polski do lat 20, rozegranych w Toruniu! Na dodatek wyrównała rekord Polski w tej konkurencji!


Sukces chełmskiej zawodniczki jest tym większy, że lekkoatleci Agrosu nie mają takich warunków do treningu, jak sportowcy w innych klubach, choćby w Zamościu, czy Lublinie. Brak bieżni tartanowej z prawdziwego zdarzenia powoduje, że reprezentanci Agrosu na treningi muszą jeździć do pobliskiego Rejowca Fabrycznego.

Paulina Zielińska w Halowych Mistrzostwach Polski do lat 20 w Toruniu udowodniła, że ciężką pracą na treningach można osiągać wielkie sukcesy. Uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w pięknym stylu awansowała do biegu finałowego na 400 metrów. Tam stoczyła niezwykłą walkę o złoty medal. Od początku biegu prowadziła zawodniczka Gwardii Piła, Susane Lachele.

Paulina Zielińska z każdym metrem zbliżała się do rywalki, a na ostatniej prostej obie biegły w równym tempie. Nieco szybsza okazała się reprezentantka Agrosu, która pokonała przeciwniczkę o zaledwie jedną setną sekundy! Paulina Zielińska dystans 400 metrów przebiegła w czasie 54,16 sek., wyrównując rekord Polski do lat 20, należący do Anny Kiełbasińskiej. Trzecia na mecie Aleksandra Wsołek do nowej mistrzyni Polski straciła blisko dwie sekundy.

Paulina Zielińska już na zawodach w Spale i w Toruniu, które odbyły się przed halowymi mistrzostwami Polski, pokazała, że jej forma stale rośnie. Jej złoty medal to jeden z największych sukcesów Agrosu Chełm w ostatnich latach! Brawo! (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here