Pobiegli dla Nadii

Nadia Karpiuk ma trzy latka i dzielnie walczy z chorobą nowotworową. Poważnie chora jest też jej mama. Los mocno doświadczył rodzinę. W ubiegły piątek z Karpiukami byli mieszkańcy całego Rejowca Fabrycznego i okolic, którzy spotkali się na imprezie charytatywnej „Polska Biega”.

 

Ponad 400 biegaczy z Rejowca Fabrycznego, ale i nie tylko, wzięło udział w charytatywnej imprezie „Polska Biega”. Na starcie stanęli uczestnicy w różnym wieku, od dziecka do kilkudziesięciolatka. Cel był jeden – pokonać jak najwięcej kilometrów, bo każde przebyte 1 000 metrów to złotówka pomocy dla malutkiej Nadii Karpiuk, walczącej z chorobą nowotworową.
Organizatorzy: Zespół Szkół Samorządowych w Rejowcu Fabrycznym z Mirosławem Ożogiem na czele, Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych „Szansa” i Miejski Ośrodek Kultury „Dworek” stanęli na wysokości zadania. W miniony piątek z 3-letnią Nadią był cały Rejowiec Fabryczny, nie tylko ci, którzy zdecydowali się pobiec. Tłumy ludzi dopingowały uczestników, trzymały kciuki – to wszystko dla małej dziewczynki, która w bardzo trudnym dla siebie okresie życia, jest dzielna i walczy ze straszną chorobą.
– Dziś dla Nadii, można powiedzieć, pobiegliśmy aż do Zgorzelca na polsko-niemieckiej granicy, albo prawie pod Szczecin – mówi Anna Łopaciuk, szefowa MOK „Dworek”. – Osiągnęliśmy aż 730,1 km pomocy! Dodatkowo z dobrowolnych wpłat od uczestników imprezy na konto Nadii, która jest podopieczną Lubelskiego Oddziału Fundacji Spełnionych Marzeń, wpłynie kwota 1059,29 zł i 5 euro.
Dyrektor Łopaciuk podkreśla jedno, że w piątek mieszkańcy Rejowca Fabrycznego i okolicznych miejscowości byli sercem i duchem z Nadią i jej rodziną. – Masa cudownych kibiców! – twierdzi A. Łopaciuk. – Nasi mieszkańcy pokazali po raz kolejny, że nikt nie może zostać sam z problemem, że wokół jest mnóstwo wspaniałych i chętnych do pomocy ludzi! Dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy, sportowcy i amatorzy, zdrowi i niepełnosprawni – słowem: wszyscy, którym los innego człowieka nie jest obojętny. I to było najpiękniejsze!!!
Na starcie biegu stanęło: 16 przedszkolaków, 102 uczniów szkół podstawowych, 60 gimnazjalistów, 108 kobiet, 72 mężczyzn i 72 osoby uczestniczące w tzw. biegu rodzinnym. Zadeklarowaną złotówkę za każdy przebyty i wypocony w słońcu kilometr na leczenie Nadii przekaże sponsor, firma „Big-Szok” Bożeny i Zenona Szokaluków, wodę i regeneracyjne przekąski ufundowali Miejski Ośrodek Kultury „Dworek” i Minimarket Mariana Leszczyńskiego, statuetki dla laureatów w poszczególnych kategoriach biegowych przekazali Zespół Szkół Samorządowych i Miasto Rejowiec Fabryczny. Na biegu pojawiły się też zorganizowane grupy m.in. klubu sportowego Sparty Rejowiec Fabryczny, Unii Rejowiec, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaniem, Chełmskiego Stowarzyszenia Motocyklistów „Niedźwiedzie Wschodu”, rejowieckiego Klub Seniora, przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Wiara” w Rejowcu Fabrycznym, rejowieckiej grupy karateków z Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin, członków klubu sportowego Agros i mnóstwo innych, wspaniałych ludzi, którzy dolali kropelkę własnego potu do morza pomocy dla Nadii Karpiuk.
– To nie koniec, kolejną szansę pomocy Nadii mamy już w sobotę 4 czerwca – mówi Anna Łopaciuk. – Spotkamy się w parku dworskim na pikniku rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. – Oprócz programu dla dzieciaków z okazji ich święta będzie prowadzona loteria fantowa, kiermasz smakołyków i wiele innych atrakcji! Pomoc dla Nadii nieustannie trwa.
Wciąż można też zbierać i przekazywać koreczki i plastikowe butelki (zbiórka w przedszkolu, MOK, sklepie GS „SCh” przy ul. Chełmskiej) oraz dokonywać wpłat na konto Fundacji Spełnionych Marzeń Oddział w Lublinie: ING BANK ŚLĄSKI 12 1050 1025 1000 0023 5851 4327 z dopiskiem: dla Nadii Karpiuk. (ptr)