Pobiegli na przełaj

Na obiektach chełmskiego MOSiR w ramach Narodowego Dnia Sportu odbyły się biegi przełajowe o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych Barbary Baluk.

Patronat na siódmą już edycją Narodowego Dnia Sportu objął minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka oraz Polski Komitet Olimpijski. Zawody zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego z ZST, a uroczystego otwarcia dokonał wicedyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie Janusz Najda. Najlepsza szóstka zawodników została nagrodzona pucharami i nagrodami rzeczowymi.

Najszybciej dystans 900 m pokonał Wiktor Sosiński. Drugą lokatę zajął Remigiusz Zazula, a na trzecim miejscu bieg ukończył Adam Kuryś. Kolejne pozycje zajęli: 4. Kamil Wróbel, 5. Hubert Maculewicz, 6. Łukasz Nafalski. Opiekunami startujących uczniów i organizatorami zawodów byli: Zdzisław Biały, Dariusz Jabłoński, Mieczysław Czwaliński, Mirosław Marzec i Leszek Leśniak. (r)