Pobiegną dla Daniela Siegiedy ze Świdnika

W tym roku uczestnicy Poland Business Run pobiegną m.in. dla świdniczanina Daniela Siegiedy

Poland Business Run to ogólnopolska sztafeta organizowana co roku w największych miastach Polski, także w Lublinie na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową, głównie po amputacjach. Lubelska odsłona charytatywnego biegu odbędzie się już niebawem – 6 września. Wiemy dla kogo pobiegną uczestnicy.


Dochód z biegu zostaje przeznaczony na zakup protez lub innego zaopatrzenia ortopedycznego, rehabilitację oraz konsultacje psychologiczne dla beneficjentów biegu i podopiecznych Fundacji Poland Business Run. Docelowo wsparcie otrzyma 50 osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu z różnych regionów Polski, w tym z woj. lubelskiego.

– Każda kolejna edycja biegu jest dowodem na to, że razem potrafimy zrobić dla innych wiele dobrego. Cieszymy się, że również w tym roku, mimo trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, firmy oraz ich pracownicy nie zapominają o pomaganiu i znów tak licznie chcą wziąć udział w biegu. Od początku istnienia projektu udało nam się wesprzeć ponad 500 osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. W tej edycji na naszą pomoc czeka kolejnych 50 beneficjentów, dla których Poland Business Run jest szansą na nowe, lepsze życie – podkreśla Marta Hernik, dyrektor Fundacji Poland Business Run, organizator biegu.

Z listą wszystkich beneficjentów tegorocznej edycji można zapoznać się na stronie https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/20/beneficiaries.

Jednym z nich jest Daniel Siegieda, 38-latek ze Świdnika. We wrześniu 2018 r. w wyniku nagłej choroby: zapalenia otrzewnej, sepsy i wstrząsu septycznego przeszedł amputację obu kończyn dolnych na wysokości podudzia. W tym momencie po różnych powikłaniach, reamputacji i innych dolegliwości jego celem jest zakup dwóch protez i intensywna rehabilitacja. Do tej pory udało mu się pozyskać środki na zakup protez, natomiast dzięki Fundacji Poland Business Run będzie mógł otrzymać dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego w Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu w Krakowie.

– Przed chorobą wykonywałem pracę, którą bardzo lubiłem. Moją pasją była jazda na rowerze, wędkarstwo oraz poznawanie nowych miejsc. Wierzę, że profesjonalna pomoc specjalistów umożliwi mi powrót do normalnego życia, pracy i moich zainteresowań – mówi Daniel Siegieda.

Zapisy na bieg już zostały zakończone, ale każdy, kto chciałby wesprzeć beneficjentów może to zrobić, dołączając do akcji „Pomagam Bardziej”, w ramach której zbierane są środki na zakup protez, wsparcie rehabilitacyjne oraz psychologiczne osób po amputacjach. Szczegółowe informacje na temat akcji dostępne są na: https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr/20/news/pomagaj-bardziej-i-walcz-o-tytul-lidera.

Do tegorocznego biegu PBR zgłosiło się 19200 biegaczy zarówno z Polski, jak również innych państw, m.in.: Holandii, Słowacji, Indii oraz USA. Z uwagi na panujące warunki związane z epidemią koronawirusa tym razem uczestnicy nie będą się gromadzić na liniach startu w poszczególnych miastach, ale wymagany dystans, czyli 4 km pokonają w wybranej przez siebie lokalizacji w dowolnym miejscu w Polsce lub na świecie. BS