Pobiegną i zagrają dla Jasia

W miniony weekend dla Jasia biegali uczestnicy akcji „Bieg Serca”, która odbyła się w klubie CityFit w Lublinie. – Cieszymy się, że mogliśmy, przychodząc tutaj i biegnąc na bieżniach, dołożyć swoją cegiełkę – mówi Barbara Pudło z Lubelskiej Grupy Triathlonu, której piętnastu reprezentantów pokonało w piątkowe popołudnie ponad 45 kilometrów. – Wszyscy mocno trzymamy kciuki za Jasia i pozostałe dzieciaki, by raz na zawsze rozprawiły się ze swoimi chorobami – dodaje pani Barbara.

Cel jest szczytny, a pomóc może każdy. Stowarzyszenie „Biegający Świdnik” zaprasza na II Bieg dla Jasia. Będą licytacje, koncerty i wiele innych atrakcji.


W najbliższą sobotę, 29 kwietnia, Stowarzyszenie „Biegający Świdnik” zaprasza na II Bieg dla Jasia. Celem imprezy jest zebranie jak największej kwoty na leczenie Jaśka Karwowskiego, który zmaga się z siatkówczakiem.
Zapisy uczestników biegu rozpoczną się od godz. 15 na placu przy Miejskim Ośrodku Kultury. Wpisowym będzie dowolna kwota przekazana na leczenia Jasia. Zawodnicy wystartują około godz. 15.30 i przebiegną dystans 5 kilometrów, a na mecie każdy dostanie specjalny medal, ufundowany przez Urząd Miasta. O godz. 16.30 zaplanowano licytację wyjątkowych przedmiotów. Będzie ona przeplatana występami. Na cenie zobaczymy Dariusza Tokarzewskiego oraz Mania&Zwoliński Projekt. Na tym nie koniec. Będzie też kiermasz przepysznych ciast, pokaz motocykli (również z możliwością przejażdżki) oraz liczne atrakcje dla dzieci.
– Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Biegniemy nie dla czasu, nie dla wyniku, ale dla Jasia. Liczy się każda pomoc – udział w biegu, udział w licytacjach, pomoc w promocji wydarzenia wśród znajomych. Cały dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz Jasia – mówi Agnieszka Jakubczyk-Latała z „Biegającego Świdnika”.
To już druga akcja charytatywna zorganizowania przez Stowarzyszenie na rzecz Jasia. Przed dwoma laty Stowarzyszenie zebrało dla chłopca ponad 9 tys. zł.
W pomoc dla Jasia włączy się także Miejski Ośrodek Kultury. 28 kwietnia o godz. 9 i 11 na scenie Ośrodka zaprezentują się zespoły MOK, m. in. Świdnicki Zespół Baletowy, Dziecięcy Teatr Ruchu, Teatr „Lalki”, Zespół Tańca Nowoczesnego „FUX”. (w)