Pobiegnij z Caritasem, wesprzyj hospicjum

Centrum Charytatywne Caritas w Krasnymstawie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na kolejny Bieg Caritas. Start 6 października o godz. 15.00 spod budynku Centrum. Dochód z wydarzenia zasili działalność krasnostawskiego hospicjum.

– Nie liczy się pora roku, ani pogoda, liczy się to, że wspierasz drugiego człowieka. Trasa biegu to symboliczne 2,5 km, które może przebiec każdy. Mimo braku kontraktu z NFZ, opieka w naszym Hospicjum jest bezpłatna, dlatego tak ważne jest pozyskanie środków finansowych na ten cel – mówi Monika Kowalczyk, kierownik Centrum Charytatywnego Caritas w Krasnymstawie.

Harmonogram wydarznia: 15.00 – msza święta, 15.45 – przyznanie numerów startowych i rozgrzewka, 16.00 – rozpoczęcie biegu, 16.45 – zakończenie biegu i rozdanie medali, 17.00 – słodki poczęstunek. Idea Biegu Caritas mieści się w dwóch słowach: biegniesz-pomagasz. Trasa zawodów podzielona jest na 5 odcinków o różnej wartości w zależności od wariantów biegu (złoty bieg to koszt 200 zł za odcinek, srebrny – 100 zł, biały – 30 zł).

Łącznie bieg zawodnika białego to 150 zł darowizny, srebrnego to 500 zł,a złotego 1000 zł. Cały proces rejestracji oraz opłacania poszczególnych odcinków biegu odbywa się za pośrednictwem naszej strony www.biegcaritas.pl, gdzie na bieżąco można śledzić liczbę zawodników, sponsorów oraz wysokość zebranej kwoty. Wydarzenie patronatem objęli: poseł Teresa Hałas, starosta Andrzej Leńczuk oraz burmistrz Robert Kościuk. (kg)